Po čemu se mineralni make-up razlikuje od “normalnog” make-upa?
Ukratko: mineralni make-up koristi sastojke iz središta zemlje, te je kao alternativa većini make-up proizvoda vrlo popularan. Često ne sadrži boje i ulja iako naučnica Rachel Mallon navodi da “kozmetičke kompanije pristupaju mineralnoj kozmetici na različite načine”. Kozmetički proizvodi koji su u tekućem stanju su često obogaćeni hidratantnim sastojcima, antioksidantima i vitaminima koji su vrlo važni za vašu kožu.
Kako se mineralni make-up razvijao tijekom godina?
Mineralni make-up nije novitet. Danas se novi minerali i mineralni sastojci nalaze u proizvodima koji odgovaraju potrebama i zahtjevima modernog čovjeka.
Kada je Kleopatra šminkala svoje oči olovkom zapravo je koristila mineralni make-up.
Koje minerale trebamo potražiti na našoj listi sastojaka?
Mineralni make-up često sadrži talk, cink-oksid i titan-diosksid koji su usitnjeni u fine čestice make-upa. U slučaju Giordani Gold Long Wear Mineral tekućeg pudera Oriflame je koristio minerale vulkana Etna na Siciliji. Ovi vulkanski minerali “pomažu u revitalizaciji kože i hrane je”, tvrdi naučnica Rachel Mallon.
Da li postoje negativna iskustva vezana za mineralni make-up?
Kao i kod svih drugih proizvoda, sve ovisi o vašim osobnim preferencijama. Uvijek trebate izabrati proizvod za njegu kože i make-up koji odgovara vašim ličnim potrebama.
Da li mineralni make-up također sadrži zaštitni faktor?
Da li će mineralni puder pružiti potpuno prekrivanje kao i normalni tekući puder?
Kao što je to slučaj kao i kod ostalog make- upa ovo se razlikuje od proizvoda do proizvoda. Prema umjetničkom direktoru i make-up stručnjaku Jonasu Wramellu mineralni make-up pristaje svakom tipu kože. Jonas Wramell također savjetuje da osobe masne kože ili s ožiljcima, mineralni puder nanose četkicom, kružnim pokretima ili utapkavajući. Za one koji imaju kožu s iritacijama Wramell također preporučuje mineralni tekući puder.